OEKO-TEX certifikace

OEKO-TEX_certifikat

Naši nejmenší mají velice citlivou pokožku, kvalita a zdravotní nezávadnost je pro nás na prvním místě. Atestované druhy textilií na obsah škodlivin podle OEKO-TEX Standardu 100 zaručují celosvětově jednotný certifikační systém a kvalitu. OEKO-TEX razí zásadu: Čím intenzívnější je kontakt textilie s pokožkou, tím přísnější ekologická kritéria musí látka splňovat. To platí zvláště pro dětské látky.

Na našem webu se u produktů zmiňujeme, že využíváme látky, které mají certifikát OEKO-TEX Standard 100 = textilie jsou atestované a vhodné pro děti do 3 let.

Co to tedy OEKO-TEX je?

Jedná se o mezinárodní certifikační a testovací systém určený pro textilie, které se vyrábí pouze ze zdravotně nezávadných materiálů. Vydává se od roku 1992.

Jaké jsou produktové třídy certifikátu?

Certifikát se vydává pro 4 kategorie:

I = oděvy pro děti (do věku tří let)
II = oděvy, které přicházejí přímo do styku s pokožkou (halenky, trička, košile,...)
III = oděvy, které nepřicházejí přímo do styku s pokožkou(kabáty)
IV = ostatní textilní výrobky (jako jsou závěsy, ubrusy)

Jak se vydává OEKO-TEX?

Na to, aby Vaše látka získala tento certifikát, musíte splnit několik požadavků. Vzorky, pro které chcete získat certifikát, jsou testovány na pH hodnotu, obsah formaldehydu, přítomnost pesticidů, extraktu, obsahu těžkých kovů, chlorované organické nosiče a konzervační látky, přítomnost alergizujících a potencionálně karcinogenních barviv.

Pokud všechny části textilu/látky jsou ve shodě s požadavky vydaném OEKO-TEX, výrobce obdrží certifikát a smí používat štítek pro označení výrobků v obchodech. Ten se vydává na dobu jednoho roku a lze ho prodloužit opětovným úspěšným testováním.

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.   Více informací zde.