Odplenkování s Rebelem je snažší

I mě letos čekala ta zajímavá fáze u dvouletých dětí a tou je odplenkování. U staršího syna Sebastiana (2014) jsem to zvládla za 3 dny na druhý pokus,
v té době měl akorát za 3 týdny dvouleté narozeniny a povedlo se to i tehdy s s dvouměsíčním synem Alexem (2016). Manžel odjel s kamarády na road trip na motorce a my se rozhodli, že ho překvapíme, jak má doma velkýho kluka. Na začátku to byl trošku boj, uhlídat to, několikrát během dne jsem to chtěla vzdát, ale zvládli jsme to oba a tatínek byl ze Sebíka nadšen a já taky.

U Alexe jsem se rozhodla, že už nebudu „tlačit na pilu“, protože u Sebíka jsem měla první marný pokus už v jeho  1. roce, kdy jsem se rozhodla po impulzech okolí a vzorech našich matek, že ho začnu dávat na nočník, jsem to trošku se svou usilovností přehnala a na dlouhou dobu se mi „šprajcnul“, takže kdykoliv viděl Séba nočník, začal hystericky brečet (fakt netuším, jak to ty mámy dřív dělaly :-))

Pro odplenkování druhého syna Alexe jsem se rozhodla, že to zvládnem na naší dovolené s kamarády v Chorvatsku. Budou mu dva roky a tipovala jsem to na dobré načasování - bude teplo, při nehodě tedy nenastydne a na dovolené bude na to i víc času. Může trénovat s bráchou a i s tátou, očůrávat kytičky a vše, co se jim přimotá pod nohy a mě ke všemu už to věčné tahání plen a myšlenky na přebalování přestávaly fakt bavit :-). Byly to dobré myšlenky, ovšem většinou myšlenky se moc nepodobají realitě.

První 3 dny z našeho 10 denního pobytu jsem Alxe nechala být, byl v novém prostředí, tak aby si nejprve zvyknul. Jeli jsme i na větší výlet, kde bych opravdu nechtěla řešit počůrané kraťasy a jejich stálou výměnu. Takže po výletě jsem se na to vrhla s vervou. Vysvětlila jsem mu, že existuje nočník, co se na něm dělá, co má říct, když se mu bude chtít čůrat/kakat, bylo několik názorných ukázek ode mě, bráchy i kamarádů holčiček (5 let a 3 roky).

A tak jsme začali, sundala jsem mu plínu, nasadila slipy, jako má velkej brácha a klasické kraťasy. Většinou se mu povedlo se vyčůrat buď do kraťasů nebo na zem nebo prostě kamkoliv, kde byl, jen ne do nočníku. Takže opět vysvětlování, ukázky, motivace formou gumových bonbonků, ovoce, sušenek, prostě čímkoliv. Stále jsem s sebou nosila na převlečení kraťasy, slipy a i novinku, kterou jsem si ušila ještě před cestou. Je to nepromokavá taštička, do které můžete uložit počůrané kraťasy/slipy, zapnout zip a dát takto bezpečně do své tašky, nebo batohu s tím, že nemusíte nosit igelitové sáčky, které nemám opravdu ráda. Moje taštička je opakovaně použitelná a tedy ohleduplná k životnímu prostředí, snadno se udržuje čistá a je designově daleko hezčí oproti nešetrným igelitkám, nebo igelitovým sáčkům. Doma jenom otevřete, otřete vnitřek vlhkým hadříkem a necháte rychle uschnout
a znovu můžete použít. Pokud se Vám bude zdát, že je potřeba ho vyprat, tak klidně můžete - na nízký stupeň, otáčky a sušit mimo topení a sušičku.

       Pytlik_na_Pleny_Plavky_Love_RebelVoděodolný sáček 

Většinu dne jsme byli na pláži, takže Alex chodil v plavkách a byl od moře pořád v mokru, když se počůral, tak si toho ani nevšiml a nic neřešil. Touhle cestou to asi nepůjde. Když jsme šli do města, tak jsem mu dala slipy a kraťasy, vysvětlila mu, že se má svléknout a vyčůrat. Zkoušeli jsme to
i preventivně, ať se vysvlékne sám a to moc nešlo. Asi po 2 dnech jsem zjistila, že to je chyba. Takže jsem sundala slipy, nasadila jenom pumpky
a začaly se dít věci. Zjistil, že se dají snadno svléknout a obléknout, pokud se pokadí, udrží i nálož v kraťasech a nespadne, případně nesjede po nožičče ven :-). S tátou natrénoval stahování a natahování kalhot a správné držení pindíka a hlavně kroucení zadkem. Stoupl si před něj a Alex to po něm opakoval, šlo mu to moc hezky a bavili se u toho oba.

pumpky_odplenkovaniChlapecké Pumpky 

Po každém povedeném vyčůrání do nočníku jsme dělali motivační oslavné tanečky, jak my s manželem, tak Sebík, kamarádů holčičky a dokonce
i samotní kamarádi. Alexovi se to líbilo a bylo vidět, že mu to dělá dobře a baví ho to, což je to nejdůležitější.

Postupem času jsme to pilovali, na dovolené se celé dílo nepovedlo, tak jsme pokračovali pak i doma. Týden byl jenom se mnou doma (Sebík se odjel
s prarodiči dovolenkovat a manžel byl v práci) a nakonec se nám to povedlo. I s pomocí nálepek, které dostával za každé vyčůrání do nočníku a mohl si je sám nalepit na nočník. Sice tohle odplenkování trvalo delší dobu, než se starším synem, ale důležitý je výsledek. Od té doby nedám na pumpky dopustit, protože jsou nejen slušivé, ale i funkční a to je pro mě u oblečení pro děti důležité.

detsky_pisoar_love_rebeldětský pisoárek

Hned, jak začal Alex zvládat sám stahovat kalhoty a čůral venku všude, kde bylo něco zajímavého, tak jsem ze sklepa vytáhla pisoárek, který jsme pořídili už na Sebastiana, je bezkonkurenční a milují ho oba, jak 4 letý, tak 2 letý. Z obyčejného čůrání máme teď doma zábavu :-). 

Plínky ještě dávám Alexovi v noci na spaní, ale až se po sobě probudí 3x suchý, tak i ta půjde dolů a bude z něj už velký chlap.

odplenkovani

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.   Více informací zde.